Спеціалізація і схема порту

   ДП «Білгород-Дністровський Морський Торговельний Порт» – сучасний міжнародний високомеханізований універсальний транспортний вузол, що спеціалізується на перевантаженні лісових, сипучих, будівельних вантажів та інших генеральних з сухопутних видів транспорту на морські судна та у зворотному напрямку.Порт, розташований на західному березі Дністровського лиману на північно-західному напрямку від Дністровсько-Царградського гирла (південний ківш Дністровського лиману). Географічні координати: 46°11' 0" північної широти, 30° 22' 30" східної довготи від Гринвічу.

Площа території порту – 64,411 га, з яких 21,27 га намиті. Складається з 59,04 га основної виробничої території порту та 5,371 га території порт/пункту Бугаз. Площа акваторії – 8,4 га. Захисні споруди – хвилезахисна шпора довжиною 158 м.

Акваторія порту містить в себе:

  • південна округла Дністровського лиману;
  • підхідний Дністровсько – Лиманський канал;
  • підхідний (морський) канал Дністровсько – Цареградського гирла,
  • акваторія п/п Бугаз;
  • зовнішній рейд (підконтрольні води), обмежений береговою лінією і дугою кола радіусом 4 мілі, проведеного із точки, у якій розміщений передній створний знак підхідного каналу.

   Акваторія надана ДП «Білгород-Дністровський МТП» у користування (постанова КМУ від 14 травня 2008 р. № 460).
Глибини акваторії на внутрішньому рейді – 4,5 м, на зовнішньому – до 11м.
   Прохід суден до порту здійснюється по морському підхідному каналу довжиною 1,5 морських міль, шириною 80 метрів та лиманському каналу довжиною 15,0 км, шириною 60 м; глибина 4,5 м. Порт налічує 9 причалів та 1 причал на п/п Бугаз, на яких забезпечується цілодобова обробка вантажів. Загальна довжина причального фронту 1225,9 м.

   В порту є криті склади, площиною 14,7 тис. кв.м і відкриті вантажні майданчики прикордонні та в тилу причалів загальною площею 192,18 тис. кв. м. Порт має розвинену інфраструктуру, систему енергопостачання, зручні морські підходи і може приймати судна з осадкою до 4,2 м і вантажопідйомністю до 5 тис. тонн.
Спеціалізація порту: порт спеціалізується на перевалці лісних вантажів, має для цього спеціалізовану техніку та досвід роботи. Також перевалюває зернові вантажі, навалочні, пакетировані та інші генеральні вантажі.
   Порт має навігаційні специфічні особливості, які обумовлені гідрометеорологічними умовами, глибинами підхідного каналу, наявністю прогонної споруди. Проведення суден здійснюється тільки в одному напрямку, обгін між судами, що йдуть каналами, забороняється. На внутрішньому рейді може знаходитись не більш ніж одного судна. Обстановка створного навігаційного обладнання на підхідних каналах цілорічна. Буї освітленні, що дає можливість цілодобової навігації. Обмеження по пропускної спроможності – глибина каналу та висота моста, яка встановлює 8 м в звичайному стані, 28,5 м при підйомі моста.

Інформація

База відпочинку «Прибой» Розташована на початку смт. Затока в озелененні території в 10 метрах від мальовничого морського пляжу з чистим дрібним піском.
Загальна інформація ...